Barbie’nin Sınırlı Sayıdaki Tekerlekli Sandalye Aksesuarlarını İçeren Yeni Serisi

September 15, 2019

Barbie’nin Sınırlı Sayıdaki Tekerlekli Sandalye Aksesuarlarını İçeren Yeni Serisi

Barbie, Izzy Wheels ile güçlerini birleştirerek Barbie’nin 60 yılından ilham alan, sınırlı sayıdaki dört tasarım serisini piyasaya sürüyor.

Barbie ve Izzy Wheels,  moda tasarımcıları ve sanatçılarını yanlarına alarak hem yetişkinler hem de çocuklar için tekerlekli sandalye kaplamaları üzerine bir kapsül koleksiyon hazırlıyor.

Izzy Wheels, Dublin’de, Ailbhe ve Izzy Keane adlı iki İrlandalı kız kardeş tarafından kurulmuş bir marka. Fikir, doğuştan Spina Bifida ile doğan ve bileğinde çarpıklık olan Izzy’den ilham alarak doğdu. Kız kardeşi Ailbhe, çeşit çeşit stillerde tekerlek kaplamaları tasarlamaya başladı. Başta okul için yapılan bir projeydi ve tekerlekli sandalyelerin aslında insanların bireyliğini ve karakterlerini ifade ettiğini, bunların tıbbi araç olmaktan çok kişilerin kendini ifade edebileceği moda parçaları haline gelebileceğini savunuyordu.

Yeni koleksiyom sınırlı sayıda dört farklı tasarım  öne sürüyor.  Stil sahibi ve eğlenceli tekerlek kaplamaları, her boyuttaki manuel tekerlekli sandalye için mevcut ve Tekerlekli Sandalyeli Barbie için özel bir Barbie baskısı da var. Kaplamalar, dört farklı sanatçı ve tasarımla tasarlandılar. Aralarında Londra’daki Art School ve grafik sanatçısı Malika Favre, Hattie Stewart ve Kilpeläinen de var.

Bu yeni koleksiyon, çeşitliliğin ve kendini moda ile ifade edebilme zaferinin bir kutlaması gibi.