Bebeğinizin Ağlamasını Tamamen Normal Kılan 8 Sebep

October 21, 2019

Bebeğinizin Ağlamasını Tamamen Normal Kılan 8 Sebep

Bazen minik bebeğinizin neden ağladığını bulma sıkıntısı sizi bile ağlama noktasına getirebilir. İşte, bebeklerinizin neden ağladığının şifresini çözmek için size yardımı dokunacak birkaç öneri.

  1. “BEZDE DURUMLAR NE?”

Bezi değiştirmek zorunda olmasanız bile bazen bez, bebeğinizin belini sıkıyor olabilir.

  1. “SANA DİYORUM ANNE!”

Bebekler ihmal etmeye gelmez ve çok çabuk sıkılırlar. Eline yeni bir oyuncak verin, ona bir şeyler mırıldanın ya da en basitinden onu kucağınıza alın.

  1. “DURDUR ŞUNU!”

Diğer bir yandan, bebekler çok çabuk sinirlenebilirler. Ona dingin bir ortam sağlayın ya da onu güvende hissedecek şekilde sarmalayın.

  1. “GÖBEĞİM ACIYOR!”

Gazını çıkarmak için, sırtını sıvazlama yöntemine gidin, daha sonrasında da göbeğine masajlar yapın ya da onu yere oturtun.

  1. “UYKUM VAR!”

Yorulduğunuzda siz de huysuz olmuyor musunuz? Aynı şey bebekleriniz için de geçerli.

  1. “SADECE BEN Mİ SICAKLADIM YOKSA BURASI MI SICAK!”
Bebeğinizin ellerini, ayaklarını, alnını ve boynunu sıcak mı soğuk mu diye kontrol edin. Eğer gerekiyorsa üzerindeki kıyafetlerden bazılarını çıkarın.                
  1. “BİR ŞEY KAŞINDIRIYOR BENİ!”

Bir kıyafet ya da sıkı bir parça, bebeğiniz için can sıkıcı olabilir. Şöyle bir bakın ve gerekiyorsa can sıkan şeyleri üzerinden çıkarın.

  1. “BU DİŞLER BENİ ÖLDÜRECEK!”

Diş çıkarma dönemi dişler tam çıkmadan çok önce başlar. Temiz parmağınızla damağına masaj yapın ve ona bir diş kaşıyıcı alın.