BUCKET OF DOOM: Hayal gücü hiç bu kadar zorlanmamıştı.

January 22, 2019

BUCKET OF DOOM: Hayal gücü hiç bu kadar zorlanmamıştı.

Hayatınız tehlike altında. elinizde ise tamamen lüzumsuz nesneler var. Bu gereçleri kullanarak nasıl paçayı kurtulabilirsiniz? Saçmalamak serbest!

BUCKET OF DOOM, bir masaüstü kart oyunu. Ancak diğerlerinden biraz farklı. Bu “kıyamet kovasından” çektiğiniz kartlarda ya gerçekten gereksiz nesneler, ya da mahfolmanıza sebep olacak bir durum yazıyor. Kafanızı çalıştırın, saçmalayın, hile yapın, ama bir şekilde kendinizi kaçınılmaz sondan kurtarın.

Nasıl mı? İşte tanıtım filminden bir örnek: Kıyamet kartı şöyle diyor: “Bir uçaktan düşüyorsun ve paraşütün yok”. Çektiğiniz 8 nesne kartından biri ise “One Direction konser bileti”.

Sizin çözümünüz: “Bileti çıkarır, var gücümle bağırırım: ”One Direction konserine bedava bileeet”. Bunu duyan genç kızlar altımda toplanarak dev bir tepe oluşturur. Ben de onların üzerine düşer kurtulurum.” Diğer oyuncu, “harf şehriyesi” nesnesiyle “bir dahaki sefere paraşüt almayı unutma” yazar, çantama koyarım. Böylece çantamı yola çıkarken topladığımda paraşütümü de yanıma almış olurum” gibi bir cevap verebilir.

Her turun sonunda gizli oylama yapılarak en inandırıcı/gerçekçi/ saçma/beğenilen çözüm puan alır. Yukarıdakine benzer 100 farklı senaryodan 400 lüzumsuz nesneyle kurtulmaya çalışarak keyifli saatler geçirebilirsiniz. Senaryoların bazıları yetişkinler için, bazıları ise iç karartıcı olduğu için oyun 18 yaş ve üzeri gruplara tavsiye ediliyor.

Bucket of Doom, 100 farklı senaryo ve 400 durum ile hayal gücünü gerektiğinde en saçma ihtimallere yönlendiren bir oyun.

Bucket of Doom, Kickstarter üzerinden başlatılan bir proje. Yaratıcıları ise 3 kişiden oluşan BigPotato ekibi. 8 ekim tarihinde 15 300 £ hedefine ulaşarak tamamen finanse edilen oyun, Amerikan ve İngiliz olmak üzere iki farklı versiyona sahip. Yine Kickstarter üzerinden başarıya ulaşan, benzer temalı Cards Against Humanity gibi bu set de hayatın insanı ters köşeye yatırdığı durumları eğlenceye dönüştürmeyi hedefliyor.