Çocuğunuz Kendi Kendine Giyinirken Uymanız Gereken 4 Kural

November 05, 2019

Çocuğunuz Kendi Kendine Giyinirken Uymanız Gereken 4 Kural

Çocuğunuz kendi kendine giyinmeye başladıysa moda polisini oynamaya hazır olun. Unutmayın ki çocukların kendilerini ifade etmeleri onların gelişiminin bir parçasıdır. Çocuğunuzun yaratıcılığını desteklemekle onu moda konusunda başı boş bırakmak arasında ince bir çizgi var. Bu yüzden dengeyi tutmakta fayda var.

1.Seçimlerini anlamaya çalışın

Çocukların da yetişkinler gibi dünyaya sunmak istedikleri bir tarzı vardır. Kendi zevkinize uygun kıyafetleri seçmek yerine çocuğunuzu da alış-verişe  dahil etmeye çalışın. Herhangi bir şeyi satın almadan önce beğenip beğenmediğini sorun.

2.Standartlar oluşturun

Çocuğunuz için belli kategoriler ve standartlar oluşturun. İlk olarak seçtiği kıyafetlerin hava durumuna uygun olması gerektiğini açıklayın. Sonrasında, oyun oynamak için, okul için, gezmeye giderken gibi farklı kategoriler oluşturun ve kıyafetlerini buna göre sınıflandırın.

3.Rahatlama alanına saygı duyun

Alacağınız kıyafetlerdeki batan etiketleri, zorlu fermuarları ve diğer rahatsız edici  detayları mutlaka kontrol edin. Eğer çocuğunuzun içinde rahat olabileceği bir kıyafet bulduysanız aynı kıyafetin farklı renklerinden alın.

4.Aldırmayın

Çocuklar için moda adına yanlış adımlar atmak çok normaldir. Eğer kendine dalga geçilecek bir kombin yaptıysa bir şeyler öğrenme vakti gelmiş demektir. Burada sorgulamanız gereken şudur: Çocuğunuz toplumsal normlara uyum mu sağlamak istiyor, yoksa her şeye rağmen kendine has tarzıyla aldırmadan yoluna devam etmek mi?