Çocuğunuzun Gece Altını Islatmasını Engellemek İçin 5 Çözüm

November 21, 2019

Çocuğunuzun Gece Altını Islatmasını Engellemek İçin 5 Çözüm

Çocuğunuzun uykusunda altına kaçırması hakkında endişelenmeye mi başladınız? Size bu durumla başa çıkmanızda yardım edebilecek çözümler mevcut.

Suçlamayı Bırakın

Çocuğunuza kızmak ve altını ıslattığı için onu cezalandırmak, onun omzuna daha fazla yük koyacak ve problemi daha da kötü hale getirecektir. Yapmanız gereken, çocuğunuza yalnız olmadığını ve bu  durumun onun yaş grubu için normal bir şey olduğunu hatırlatın.

Pediyatrist ile Görüşün

Pediyatristinize durumu anlatmaktan çekinmeyin. Problemle başa çıkabilmek için size bir harita çıkaracaktır. Eğer çocuğunuz 5 yaşından büyükse ya da altına kaçırma durumu aniden başladıysa bunun altında başka bir sebebin yatıp yatmadığını tartışın.

Uyku Vaktinden Önce Tuvalet

Çocuğunuzun yatmadan önce tuvalete gittiğinden emin olun. Bu şekilde, gece altına kaçırma riskini en aza indirgemiş olursunuz. Unutmayın, bu teknik problemi çözmez ancak gece boyu çocuğunuzun daha kuru bir yatakta uyumasını sağlar.

Kabızlık Durumu

Kabızlık, bu gibi problemlerde yaygın olan bir sebeptir. Elma suyu, mey ve, sebze ve tahıllar kabızlığı gidermede  ve çocuğunuzun boşaltım sisteminin eskisi gibi çalışmasında yardımcı olacak besinlerdir.

İlaç Kullanımı

İlaç kullanmak da seçenekler arasındadır ancak yan etkileri olabilir. Örneğin idrarı azaltan bazı  ilaçlar, baş ağrısı, bulantı ve yüz kızarıklığı gibi yan etkilere sahiptir. İlaç tedavisine karar  vermeden önce mutlaka pediyatristiniz ile konuşun.