Edie P. – Goo on My Shoe™

October 14, 2019

Edie P. – Goo on My Shoe™

Her çocuk gibi Edie de yaşıtlarının yaptığı şeyleri yapmaktan keyif alıyor: spor yapmak, televizyon izlemek ve ailesi ile vakit geçirmek. Ama Edie’yi ayrıcalıklı kılan kendi oyununu icat etmiş olması. Bunu başarabilmek de okuldaki her öğrencinin yapabileceği türden bir şey değil!

Edie’nin yeni bir oyun yaratmadaki ilgisini uyandıran şey her yıl gerçekleşen CHITAG etkinliklerindeki Genç Mucitler Yarışması’nın yaklaşması olmuş. Çocuklardan,  kendi oyunlarını icat etmeleri ve oyunu açıklayan bir video yüklemeleri bekleniyor. Sonrasında, yarışmacılar Chicago’ya gidip fikirlerini, oyuncak endüstrisinin liderlerine sunuyorlar. Bu, Edie için hem eğlenceli hem de heyecan verici olduğu için hemen çalışmaya koyulmuş.

Edie, beyin fırtınası yaparak fikir üzerine fikir üretmek için çok zaman harcamış. Ta ki doğru fikir aklına gelene kadar. Bunun gerçekleşmesi ise köpeğinin kakasına basması ile olmuş. Ve Goo on My Shoe™ bu şekilde doğmuş. Hepimiz, yeri geldiğinde çamura, çöpe ya da iğrenç şeylere basmışızdır ama çok azımız bundan ilham almıştır. Bazen en iyi fikirler burnunun dibindeyken bazen de tam da ayaklarının altında oluyor.

Edie için iyi bir fikre sahip olmak, bir oyun yaratmanın en zor kısmı değildi. En zor kısım, kuralları belirlemek ve bir plan çıkarmaktı; bu şekilde her şey düzenli ve eğlenceli olacaktı. Favori oyunu “5 Second Rule” kadar eğlenceli ve kahkaha attıran bir oyun yaratmaya kararlıydı. Uzun çalışmalar ve ailesiyle arkadaşlarının oyunu test etmesinin ardından, oyununu Genç Mucitler Yarışması’na gönderdi. PlayMonster’ın Ürün Geliştirme Genel Başkan Yardımcısı oyundan çok etkilenmiş ve oyunun üretime girmesi böyle olmuş.