Genç Mucitler Yarışması’nın Kazananı Genç Mucit Ellie Skalla

October 13, 2019

Genç Mucitler Yarışması’nın Kazananı Genç Mucit Ellie Skalla

Ellie Skalla kız arkadaşları ile kampa gitmek ya da eskiz defterine çizim yapmak yerine kendini neredeyse her zaman ailesi ya da arkadaşları ile kutu  oyunları oynarken bulmuş.

Kutu oyunları oynayarak büyüyen Ellie oyunları ve oyunların beraberinde getirdiği eğlencenin ne olduğunu biliyor. Erkek kardeşinin CHITAG – Genç Mucitler Yarışması’na girdiğini gördükten sonra Ellie kendi kutu oyununu yaratmaya ve yarışmaya katılmaya karar vermiş.

Ellie, oyununun piyasadaki diğer oyunlardan farklı olmasını istediğini biliyordu. “Oyunumun, Monopoly ya da Candyland gibi sıradan bir kutu oyunu olmasını istemiyordum ve her alanın birbirinden ayrı olmasını istiyordum. Oyunun geçtiği mekânı uzay  olarak tasarladım ve oradan yola çıktım,” diye açıklıyor Ellie. Galactiquest, bir oyun alanı içermiyor ama oyunda, kendine has alanları olan gezegenler var. Galactiquest’te amaç, roket yakıtı alıp bir gezegenden diğerine uçarken diğer oyunculardan daha fazla gezegeni işgal edebilmek. En fazla gezegeni işgal edebilen oyuncu ise oyunun  kazananı oluyor.

Pressman Toy, Galactiquest’in başarısını öngörmüş ve Ellie’yi CHITAG – Genç Mucitler Yarışması’ndaki Pazarlama Değeri En Yüksek kategorisinde kazanan olarak belirlemiş. Pressman Toy Başkanı David Norman “Yarışma her yıl daha da iyiye gidiyor. Çok etkilendik ve her bir genç yetenek için çok heyecanlandık,” diye açıklıyor.

Pressman Toy, Ellie’nin oyununu hayata geçirebilmek için yoğun çalışmalar yürüttü ve Galactiquest’in roketine 2019 başlarında ateş verdi.