Hasbro, Monopoly Gamer'ın Yeni Edisyonunu İftiharla Sunar: Kirpi Sonic Temalı Monopoly

September 08, 2019

Hasbro, Monopoly Gamer'ın Yeni Edisyonunu İftiharla Sunar: Kirpi Sonic Temalı Monopoly

Hasbronun Monopoly Oyuncuları serisi bu sonbahar, SEGA’dan tanıdığımız minik bir mavilikle genişliyor.  

Kirpi Sonic Temalı Monopoly Gamer (Monopoly Gamer: Sonic The Hedgehog), ‘hızlı zar’ (‘speedy die’) özelliğinin eklenmesi ile beraber, klasik gerçekçi emlak ticaret oyununa yeni bir ivme kazandırıyor. Bu zar, oyunu Sonic gibi hızlandırmak adına sadece 2 ve 7 rakamlarını içeriyor. Monopoly’nin standart piyonlarının aksine oyuncular oyun alanında Sonic, Tails, Amy ve Knuckles gibi figürler ile hareket edecekler. Satın alınacak mülkler arasında Wisp Gezegeni (Planet Wisp) ve Çatı Katı Koşusu (Rooftop Run) ve başlangıcı geçmek 200 $ kazandırmak yerine yüzük toplamak ve kahramanlık savaşı tetiklemek anlamına geliyor.

Oyuncular, oyun alanında yüzük toplayıp kaybedecekler ve Kaos Zümrüdü  (Chaos Emerald) ile Kaos piyonu kazanarak her karakterin kendine has gücünü aktif hale getirmek mümkün olabilecek.  En yüksek puana sahip oyuncu, şampiyonluk final savaşını kazandığında oyunu galibi olacak.

Kirpi Sonic Temalı Monopoly Gamer, ön satış seçeneği ile Walmart’ta mevcut. Ayrıca, 15 Eylül’de tüm marketlerde olacak. Diğer satış merkezlerine ise 1 Ekim’den itibaren ulaşacak.