Hasbro Paketleme Alanındaki Plastikleri Giderek Azaltıyor

September 02, 2019

Hasbro Paketleme Alanındaki Plastikleri Giderek Azaltıyor

Hasbro sürdürelebilirlik adına bir adım daha atıyor.

Rhode Adası temelli oyuncak imalatçısı, önümüzdeki yıldan itaberen oyuncak paketlemesindeki plastik kullanımını yavaş yavaş durduracağına dair planlarını duyurdu. Planların başında şeffaf torba, şrinkli ambalaj,  kılıf ambalajı ve lastik bant kullanımına son vermek var. Hasbro bu şekilde 2022’nin sonuna kadar ambalajlamadaki plastik  kullanımını neredeyse yok edeceğini umut ettiğini açıklıyor.

Plastik azaltımı girişimi, şirketin çevresel dönüştürülebilirliğe olan bağlılığının en yeni adımı. TerraCycle işbirliğindeki Hasbro Oyuncak Geri Dönüşümü Programı son günlerde alanlarını Avrupa’ya kadar genişletti. Şirket, How2Recycle etiketini koydukları kablo bağlantılarında plastiği kaldırmıştı ve geçtiğimiz sene seçili ürünlerinde bitki bazlı olan bioPet’i kullanmaya başlamıştı.

Hasbro Operasyonlar Üst Yöneticisi ve başkanı John Frascotti şöyle ifade ediyor: “Markamızın portfolyosu ötesinde paketlemeyi tekrar düşünmek ve tekrar tasarlamak karmaşık bir yüktü ancak biz bunun önemli olduğuna inanıyoruz ve takım arkadaşlarımız zorluklar için hazırlıklı.”