Hasbro, Sony Pictures’ın Hayalet Avcıları (Ghostbusters) için Yeni Lisans Sahibi Oluyor

September 01, 2019

Hasbro, Sony Pictures’ın Hayalet Avcıları (Ghostbusters) için Yeni Lisans Sahibi Oluyor

Hasbro sularında garip şeyler oluyor.

Sony Pictures Consumer Products; Hasbro şirketini, dünya çapındaki Hayalet Avcıları’nın (Ghostbusters) oyuncakları için lisans sahibi olarak atadı. Henüz imza atılmış anlaşmaya göre Rhode Adası temelli oyuncak imalatçısı, yeni oyuncaklar ve koleksiyon ürünleri üretecek. İlk ürünler ise 1984 yapımlı Hayalet Avcıları (Ghostbusters) filmi ile piyasaya sürülmüştü. Kanada’da çekimleri yapılan bir sonraki Hayalet Avcıları filmi için zaman içinde yeni teklifler gelecek gibi. Filmin yönetmenliğini orijinal Hayalet Avcıları filminin yönetmeni olan Ivan Reitman’ın oğlu Jason Reitman üstlenmiş.

Hasbro’nun kıdemli başkan yardımcısı Tom Warner şöyle diyor: “Hasbro’nun tescillenmiş öngörüsü ve yenilikçi kültürüne dayanarak Sony Pictures Consumer Products’la beraber dinamik ve yeni bir oyuncak çizgisi yaratmanın üzerine çalışıyoruz.  Ve bu çalışmalarımızı, bizi dünyanın dört bir yanında bekleyen takipçilere sunmak için sabırsızlanıyoruz.”

Hasbro’nun Hayalet Avcıları ile olan geçmişi, Kenner tarafından yaratılan ve 1986-1991 tarihleri arasında satışta olan Gerçek Hayalet Avcıları (The Real Ghostbusters) oyuncak çizgisine dayanıyor. Hasbro ise 1990’lı yıllarda bu oyuncak çizgisini üzerine almıştı. Bu sene, Hasbro ve Sony yeni ürünlerini gün yüzüne çıkarıyorlar: Transformers Generations Collaborative: Ghostbusters Mash-Up Ecto-1 Ectotron.