INFENTO: YILLAR BOYU ÇOCUĞUNUZA BİSİKLET SATIN ALMA İHTİYACINI ORTADAN KALDIRAN MODULER BİR ARAÇ

March 27, 2019

INFENTO: YILLAR BOYU ÇOCUĞUNUZA BİSİKLET SATIN ALMA İHTİYACINI ORTADAN KALDIRAN MODULER BİR ARAÇ

Onlarca farklı tasarımıyla artık eski bisikletleri çöpe atmayacak, çocuğunuz büyüdükçe yenisini satın almak zorunda kalmayacaksınız. Modüler tasarımı sayesinde tek bir alyan anahtarıyla istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

ÇOCUKLARIN ebeveynleri ile birlikte yapabilecekleri bir proje olmasının yanında Infento, çocuğunuz büyüdükçe şekil değiştiren uzun ömürlü modüler bir tasarım. Infento,
basit bir kızaktan 3 tekerlekli bisiklete kadar çocuğunuzun 13 yaşına kadar ihtiyacı olan her türlü taşıta dönüşebiliyor.

Infento’nun özelliği, çocuk büyüdükçe ve bisikletinden beklentileri arttıkça kullanabileceği, gerçek anlamda iyi görünümlü, işlevsel bir taşıta dönüşebilmesi.

3 temel Infento kiti mevcut: Junior (0-5
yaşlar için, 6 farklı tasarım), Creator (0-10 yaşlar için, 9 farklı tasarım)
ve Master Creator (0-13 yaşlar için, 11 farklı tasarım). Junior kiti ile emekleme çağındakiler için yürüteç ya da sevdikleri oyuncakları taşıyabilecekleri 3 tekerlekli bir yük arabası yapabilirsiniz. Creator kiti daha büyük çocukların kullanabileceği, fren ve amortisöre sahip karmaşık taşıtlar ortaya çıkarıyor. Master Creator kiti ise bu sisteme 3 tekerlekli bisiklet ya da uzanılarak kullanılan araçlar eklemeyi mümkün kılıyor.

Infento’nun özelliği, çocuk büyüdükçe ve bisikletinden beklentileri arttıkça kullanabileceği, gerçek anlamda iyi görünümlü, işlevsel bir taşıta dönüşebilmesi. Bu sayede sürekli eskisini elden çıkarıp yenisine para vermek zorunda kalmıyorsunuz. Ayrıca çocuklar mekanik temellerini küçük yaşta, doğal ve adım adım almaya başladıkları
için büyüdüklerinde bisikletlerinin tamir ve bakımını kendi kendilerine yapabilecek beceriye sahip oluyorlar. Bir tasarımı değiştirmek istediğinizde aracı tamamen sökmek zorunda olduğunuz için ileri seviyelerde aracı tamamlamak 6 saati bulabiliyor.

Infento, 2 adet kar eklentisine sahip (Junior ve Big). Bu eklentileri kullanarak kızaklar,
kar bisikletleri gibi kar araçları yapabilirsiniz. Yani çocuğunuz hem ev içinde, hem de dışarıda, hem karda, hem de güneşli günlerde sürekli kullanacağı havalı bir araçla tüm çocukluğunu geçirebilecek.

Infento’nun başlangıcı 2010 yılına kadar uzanıyor. Kurucu ortağı olan Spencer Rutting, bir gençlik organizasyonunda gönüllü olarak çalışırken çocukların kendi tasarladıkları araçlarla katıldıkları bir yarışma düzenlerken bu fikri geliştirmiş. Çocukların gerçek bir
araç tasarlamaktan çok hoşlandıkları ve verilen malzemelerle çok yaratıcı araçlar yaptıkları görülmüş. Bunun üzerine gerçek anlamda çok işlevli, dönüştürebilen parçalarla gerçek boyutta neler yapılabileceği düşünülmüş. Infento özellikle okullar için tasarlanmış bir eğitim kiti olarak geliştirilmeye başlamış olsa da artık dünya çapında satılıyor. Okullardan, ailelerden
ve çocuklardan gelen olumlu yorumlar, tüketici pazarına yönelik bir ürün hazırlanmasına yol açmış. İki yıllık bir geliştirme sürecinin ardından yeni kitler artık satışa hazır. Infento’nun geliştirici ekibi, Seattle ve Amsterdam’da olmak üzere toplam 7 kişiden oluşuyor.