‘Kainatın Hakimleri’ (Masters of the Universe) Netflix Dizisi, Çizgi Roman, Oyuncak ve Daha Birçok Formatla Hayata Dönüyor

September 07, 2019

‘Kainatın Hakimleri’ (Masters of the Universe) Netflix Dizisi, Çizgi Roman, Oyuncak ve Daha Birçok Formatla Hayata Dönüyor

He-Man ve Kainatın Hakimleri (MOTU), geçmişle büyük bağları olan yeni bir jenerasyonla yeniden doğuyor.

Anaheim, Kaliforniya’da gerçekleştirlen ve her yıl düzenlenen Power-con konferansının katılımcıları, gelecek yıl  gerçekleşecek olan MOTU ve He-Man ürünlerinin yeniden piyasaya sürümünün  haberlerini aldılar. MOTU ürünlerindeki üçüncü tarafın açığa kavuşturulması  ve ürünlere dair daha fazla açıklamalarla beraber yeni oyuncak serileri ve marka genişlemeleri ilk kez Comic-Con International: San Diego (SDCC)’da öne sürülmüştü. Konferansta bu gelişmelerin yanı sıra;  Kevin Smith’in elinden çıkacak bir Netflix anime serisinin, yeni bir çizgi roman serisinin ve dahasının haberi verildi. Bütün bunları takiben, Licensing Expo ve Mattel’in en yeni çağrısında önümüzdeki aylarda gelişmeler olabileceğine dair ipuçları var. Kurul başkanı ve Ceo olan Tnon Kreiz MOTU için şu açıklamada bulundu: “35 yıldır uygun bir şekilde piyasaya çıkmamıştı.” Şimdi ise olacak gibi duruyor.

Kainatın Hakimleri: Vahiy (Masters of the Universe: Revelation)

Vahiy, Kainatın Hakimleri ‘nin orijinal animasyonunun bittiği noktadan seriye devam ederken klasik dönemdeki hikâyede çözüme ulaşmamış yerlere odaklanıyor.

MOTU daha önce iki kez anime serisi olarak yeniden başlatılmıştı ve iki seri de popülerliği yakalayamamıştı. He-Man’in Yeni Maceraları (The New Adventures of He-Man) !990 yılında ilk sezonuna sendikalaşma ile  başlamıştı ve o zamanlarda orijinal serinin devamı olarak düşünülüyordu. 12 yıl sonra yeni bir He-Man ve Kainatın Hakimleri serisi Cartoon Network’te, Kainatın Hakimleri Yılan Adamlara Karşı (Masters of the Univers vs. The Snake Men) başlığı altında ikinci sezonuna başlamıştı. 2004 yılında finalini yaptıktan sonra, 2021 yılında piyasaya çıkması planlanan Sony Pictures’ın üzerinde çalıştığı canlı aksiyon filmine hazırlanana kadar MOTU, ekranlara veda etmişti.

He-Man  ve Çoklu Kainatın Hakimleri – DC Çizgi Romanı (He-Man and the Masters of the Multiverse - DC Comics)

MOTU hayranları yeni hikâyeler için gelecek yıla kadar beklemek zorunda kalmayacaklar. 20 Kasım’da çizgi roman dükkanlarını dolduracak olan sınırlı sayıdaki baskı olan He-Man ve Çoklu Kainatın Hakimleri, Eternia’nın çapraz boyutlu konseptini beraberinde getirecek. Tim Seely tarafından yazılan ve Dan Fraga ile Richard Friend’in çizimleriyle buluşan çalışmanın çıkış baskısı Inhyuk Lee’nin kapağını taşıyacak. Fraga ise eser için alternatif bir kapak çalışması yapmış durumda.

Kainatın Hakimleri Başlangıç (Masters of the Universe Origins)

İlk olarak SDCC Önizleme Gecesi’nde gösterilen MOTU Başlangıç , son yıllarda oyuncak sektöründeki markanın en kapsamlı yeniden piyasa sürümü. Super7 tarafından koleksiyonerler iyi bir hizmete tabiydiler ve çocuklarla koleksiyonerler arasındaki farkı belli edecek yeterli bir koleksiyon ürünü piyasada yoktu. Bütün bunların sonunda, bu ürün MOTU hayranlarını önümüzdeki 30 yılı aşacak şekilde yeni jenerasyonlara taşıyacak.

Yeni figürler klasik seriye geri dönüş gibi. Figürler, 5 buçuk inçlik skalada (MOTU’nun 80’li yıllarda popülerleşmiş ölçeği) ancak modern bir görünümle piyasaya sürülecek. 2020’nin sonbaharında piyasaya çıkışını gerçekleştirecek koleksiyon figürleri, araçları, yaratıkları ve oyun setleri; oyuncak sektörüne demir atacak çünkü Mattel çok büyük bir çeşitliliği vadediyor. He-Man, İskeletor (Skeletor), Duncan (Man-at-Arms), Teela, Evil-Lyn, Demir Çene (Trap Jaw), Prens Adam (Prince Adam), Orko, Scareglow, Man-E-Faces, Atılgan (Battle Cat) ve the Sky Sled onaylanmış karakterler arasında.

WWE Kainatının Hakimleri

Tüm türlerin karışımı ve bunun için WWE Süperstarları (WWE Superstars), MOTU modasına uygun bir şekilde tekrar tasarlanmış. Kahramanca görünümler, Eternia güreşlerinin ringinden ilham alan Gölgeler Şatosu’yla tamamlanmış.

Kainatın Hakimleri Mini Versiyon

2014 yılında, MattyCollector aracılığıyla başlatılan MOTU mini figürleri, üst kısmı ağır ve kısa bacaklı olarak tasarlanan koleksiyonluk ürünlerdi ve her birinde, birleştiğinde Gölgeler Şatosu’nu oluşturacak  tek parçalar halinde ikili paketlerde satışa sunulmuştu.  Kısa ömürlü olan seri belki de zamanının çok ötesindeydi ve pazarı sarsmştı. Şimdi de MOTU mini figürleri geri geldi. Hem de bu sefer, popüler kapalı paket formatında.

Super7 X MOTU’nun Kaderi (The Fate of Super7 X MOTU)

MattyCollector’ın kapanmasıyla beraber koleksiyonluk ürünler serisini devralan Super7, devasa büyüklükteki Yılan Dağı Oyun Seti’ni (Snake Mountain Playset) piyasaya sürecek ve yeni aksiyon figürleri, Keshi Suprise serisi gibi MOTU ürünlerini sağlamaya devam edecek. Gelecekte devamı gelecek olan Super7 serisi, 1987 yapımlı aksiyon filminden ve Filmation serisinden temelini alarak sıralamanın gerisinde olma ihtimali var gibi ama daha şimdiden tüketilmiş durumda.

He-Man ve She-Ra’yı da İçeren Kainatın Hakimleri Oyuncakları (Dark Horse)

Geçtiğimiz birkaç yılda MOTU referanslı birçok rehberin piyasaya sürülmesini takiben Dark Horse, Pixel Dan Eardley’nin yazarlığında, oyuncaklara daha bir derinlik kazandıracak yeni bir kitap piyasaya sürüyor. Tüm detaylar yakında yayınlanacak.

He-Man Artık Sosyal Medyada

Eternia’nın en ünlü sakini 2012’den beri Facebook’taydı ama bu yepyeni haberlerde sonra MOTU artık aynı zamanda Twitter ve Instagram’da.

He-Man ve She-Ra Orijinal Seri Yeni Baskısı (Universal)

En sonunda, orijinal seri, Universal Pictures Home Entertainment etiketiyle yepyeni  DVD baskısına sahip olacak. 1 Ekim’de piyasaya sürülecek He-Man ve Kainatın Hakimleri (He-Man and the Masters of the Universe) ve She-Ra: Gücün Prensesi (She-Ra: Princess of Power) sırasıyla 16 ve 12’lik DVD setleri halinde oalcak. Her ikisi de ‘He-Man & She-Ra: Kılıcın Sırrı’ (He-Man & She-Ra: The Secret of the Sword) ve ‘He-Man & She-Ra: Noel Özel’ (He-Man & She-Ra: A Christmas Special) bölümler ya da Robert McCallum’un belgeseli Gölgeler Şatosu’nun Gücü:  He-Man ve Kainatın Hakimleri’nin Eksiksiz Tarihi (Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe)  gibi ek özellikler içerecek.

Kainatın Hakimleri Filmi (2021, Sony)

Kevin Smith’in animesi Power-Con’da en önemli noktayı kapsadığı için bir sonraki konferansın konusunun bu çok beklenilen aksiyon filminin büyük bir odak noktası olacağı büyük bir ihtimal dahilinde olur. Noah Centineo’nun Prens Adam/He-Man ikili rolünü onaylaması dışında,  küçük ve basit bir fragman dışında bildirilecek yeni bir haber henüz gelmedi. Haziran ayında yayınlannan fragmana göre Licensing Expo  filmin çıkmasını duyuruyor: “Güç Geri Dönüyor: Mart 2021” (The Power Returns: March 2021).