Kosmos Games’in Kaçış Oyunu (Exit Game) Serisi, Almanya’da En Üst Sıralara Ulaştı

September 09, 2019

Kosmos Games’in Kaçış Oyunu (Exit Game) Serisi, Almanya’da En Üst Sıralara Ulaştı

2019’un ilk yarısında Kosmos Verlag markası en üst sıralara ulaştı.

Kaçış Oyunu (Exit Game) – Kosmos Verlag çıkışlı oyun büyümesindeki çizgisini bozmadan devam ediyor. 2019 yılınınilk yarısında, listenin başında en üst sırada iki buçuk sene kalmış olan bir önceki diğer markayı yerinden etti.

Stuttgart temelli Kosmos Vertag, 2016 sonbaharında, Kaçış Oyunu ile beraber canlı bu tip oyunlar konusunda yeni bir masa oyunu serisi geliştirenler ilk markalardandı. Dört milyondan fazla Kaçış Oyunu şimdiden dünya çapında satılmış durumda ve ilk üç oyun uluslar arası düzeyde 2017 yılının oyun eksperleri tarafından tanındı. Şu anda, 20 adet civarında farklı senaryo ve kitap çeşitli dillerde seri halinde mevcut.

Yaratıcı oyun prensipleri, gerçek oyun odalarındaki gibi işliyor.  Koordinasyon, takım çalışması ve yaratıcılık ile oyuncular aşama aşama ipuçlarını ve kodlarını keşfederek bilmeceleri çözerek her aşamada özgürlüklerini kazamaya biraz daha yaklaşıyorlar. Her Kaçış Oyunu, başlı başına bir tecrübe demek ve oyun materyallerini farklı farklı yollarla kullanabilmeniz mümkün.

Kosmos, orijinal bulmaca oyunlarını geliştirmesi için başarılı bir tasarımcı çift olan Inka ve Markus Brand ile çalışmıştı. Başarılı oyun serisinin fikir ve konseptinin temeli bir yayınevinde atılmış ve yeni başlıklarla devamlı olarak piyasaya sürülen en çok satanların arasında  olmaya devam ediyor.