Spacetoon ve ToyPro ‘Gormiti’yi Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgelerine Taşıyor

October 02, 2019

Spacetoon ve ToyPro ‘Gormiti’yi Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgelerine Taşıyor

Bu sonbaharda, Giochi Preziosi’nin Gormiti’sini Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da piyasaya sürülüyor.

İtalyan yapımı çizgi film, 2005 yılında piyasayı kasıp kavuran Avrupa temelli oyuncak serisinden yola çıkıyor ve o zamandan beri de dünya çapında televizyon kanallarında uyarlamaları mevcut. Dubai temelli Spacetoon, önümüzdeki ay ToyPro sayesinde gerçekleşecek olan oyuncak sürümü ile beraber, bu bölgelerdeki çocuklara yönelik televizyon kanallarında en güncel Gormiti bölümlerini yayınlamaya hazırlanıyor.

ToyPro, sürüm için ALGT ile iş birliği yaptı ve çok satan Gormiti oyuncaklarının koleksiyonlarını bahsi geçen bölgelere götürmek için planlar yapıyor. Gormiti oyuncakları, çizgi filmdeki karakterlerinden esinlenen ve  50’yi aşan ülkede 500 milyondan fazla satan aksiyon figürlerini içeriyor. Ayrıca şirketler; aksesuarları, uygulamaları ve bilgisayar oyunlarını da piyasaya getirme planları içerisindeler.

Gormiti, yurtları Gorm olan dört farklı element kabilesini temsil eden dört farklı çocuğu ve onları eğiten, liderleri olan Ao-ki’yi  ele alıyor. Ao-ki’nin yardımlarıyla beraber, çocuklar, doğru şekilde kullanıldığında her elementin kendine has efsanevi kahramanlarını, onlar adına savaşmaları için çağırabilecekleri kürelerini  kullanmada uzmanlaşmayı öğrenmek zorundalar. Kötü Darkanların lideri olan Voidus, karanlık Darkor’dan kaçıp Gorm’u işgal etme planları ile onların yolunda her zaman bir engel oluşturuyor.