Sphero + littleBits Güçler Birleşti

August 30, 2019

Sphero + littleBits Güçler Birleşti

Sphero ve littleBits;1 numaralı akım olabilmek ve eğitimciler, çocuklar, aileler için kodlama sorununa çözüm olabilmek adına güçlerini birleştiriyor.

STEM ürünleri ve eğitim amaçlı robot teknolojisi ile ün salmış Sphero, eğitim  teknolojileri alanında hâkim güce sahipti. littleBits ise elektronik inşa blokların’da öncü firmaydı. littleBits’i bünyesine alarak Sphero portfolyosu robot teknolojisine, yazılım ve IoT’a (Internet of Things) dair 140’tan fazla patente sahip olacak. Yaklaşık on yıl boyunca, Sphero ve littleBits farklı kategorilerde öğrenim gereçleri tasarladı. Bu projeleri için altı milyondan fazla öğrenciye ve dünya çapında 35.000 okuldan 65.000 öğretmenlere ulaşmak için ortak bir çaba içine girmişlerdi.

Spheronun CEO’su Paul Berberian şöyle aktarıyor: “Sphero ve littleBits bir ayaklarının her daim eğlenceli ve akılda kalan öğrenmenin üzerinde olmasını hedef belirlemiş durumda. Birlikte olabilecek en mükemmel çözümleri öne sürerek çok daha büyük etkiler yaratacağız. Bu programlama ya da bir labirenti çözebilmek veya elektronik müzik sentezleyici tasarlamak olabilir. Öğrenme seçeneklerinde sınır yok ve hepsi de eğlenceli.”