Tomy, Rizmo’yu Dünya Çapında Piyasaya Sürüyor

September 18, 2019

Tomy, Rizmo’yu Dünya Çapında Piyasaya Sürüyor

Rizmo dinleyen, öğrenen, hatırlayan ve hem oyun anlamında hem de fiziksel olarak büyüyüp ‘gelişebilen bir oyuncak.’

Tomy’nin yıllara dayanan tecrübesiyle peluş ve robotik oyuncaklardaki başarısı, interaktif oyuncak Rizmo ile meyvesini verdi. Geçtiğimiz birkaç ayda oyuncak, YouTube influencerları ve oyuncak endüstrisindeki uzmanlar tarafından incelendi, son günlerde de Tokyo Noel Oyuncak Ticareti Şovu’nda en iyi oyuncak ödülünü kazandı. Dünya çapında, tatil sezonunda en çok aranan oyuncağın Rizmo olduğu belirtiliyor.  

İsmi ‘Ritim Canavarı’ndan (Rhythm Monster) gelen Rizmo kutusundan çıktığı gibi oyuna hazır durumda bekliyor. Çocuklar, oyuncakla etkileşime girip, sarılıp ve beraber şarkı söyleyip oynarken Rizmo’nun gelişimini görebilecekler: Şirin bebekten, oynamayı seven bir çocuğa ve sen sonunda da eğlenceli ve müzik sevdalısı Rizmo’ya. Rizmo bir kere tam anlamıyla gelişince ek oyun modları ve ileri derecedeki interaktif seçenekleri hiç bitmeyecek bir oyun süreci vaat ediyor.

Rizmo, Rolling Rhythms ve Record Song da dahil olmak üzere beş farklı oyun modu ile başlıyor; çocuklar Rizmo’ya şarkı söyleyebiliyor ve Rizmo da aynı şarkıyı onlara tekrar söyleyebilme özelliğine sahip.  Rock-a-Bye Rizmo modu, uyumasına yardım ediyor ve Rizmo tam anlamıyla geliştiğinde keşfedilecek iki oyun modu daha ortaya çıkıyor.

Çocuklar, Rizmo’yu pembe, mavi ve beyaz olmak üzere üç farklı renk seçeneği arasından seçebilir ve her bir renk kendine has bir müzik stiline sahip: Pop Star, Hip Hop Star, Rock Star ve Electro Star. Çocuklar istedikleri rengi seçebilse de müzik teması Rizmo tam anlamıyla gelişene kadar bir sır olarak kalıyor.