Yenilmezler (Avengers) Süper Kahraman Yaratma Kiti

September 21, 2019

Yenilmezler (Avengers) Süper Kahraman Yaratma Kiti

Çocukların, Marvel Yenilmezler Dünyası’ndan (Marvel Avengers Universe) sevdiği karakterleri inşa etmesi, uyarlaması ve onun yerine geçip oyunlar oynaması;  artık bu giyilebilir teknolojik set ile mümkün oluyor.  Diğer littleBits setleri gibi, bu set de elektronik inşa bloklarını kullanarak temel devreler yapmayı gerektiriyor. Süper kahraman zırh eldiveni, hareketleri algılayabilen ekselerometre ve çocukların uygulama üzerinden kablosuz bir şekilde diğerleri ile etkileşimde olabilmesini sağlayan Bluetooth Düşük Enerji Biti içeriyor. İç bileşenlerini inşa etmeye ek olarak, oyuncular bunu kapsayan dış katmanı da tasarlayabiliyorlar.

 Küçük mühendisler, ücretsiz olan Kahraman İnşası uygulamasını (Hero Inventor App) indirmekle işe başlıyorlar. Bu her bir süper kahramana göre, özel derslerin bulunduğu listeler var. Çocuklar bu derslerde ilerledikçe eğitim çarkları başarıya ulaşıyor ve daha fazla süper gücün kilitlerini açmaya hak kazanıyorlar.

Bu teknoloji, çocuklar için, gerçek dünyadaki becerileri kullanmayla bambaşka bir dünyanın keyfini sürebilmenin  mükemmel bir karışımı.