YUMMY NUMMIES MINI KITCHEN MAGIC: Kendi yemeğinizi, şekerlemenizi ya da atıştırmanızı yapın.

June 22, 2018

YUMMY NUMMIES MINI KITCHEN MAGIC: Kendi yemeğinizi, şekerlemenizi ya da atıştırmanızı yapın.

Yalnızca birkaç adımda gelmiş geçmiş en iyi şef olabilirsiniz. Tüm malzemeler BPA’sız, güvenli ve lezzetli.

BLIP TOYS’dan çıkan Yummy Nummies kitleri, burgerden kurabiyeye, yaşgünü pastasından spagettiye, şekerlemeye, hatta pizzaya kadar birçok yiyeceği yapabilmenin en eğlenceli yolu. Tüm malzemeleri ABD’de imal edilmiş, tüm plastikler BPA’sız ve sonuç çok lezzetli. Hatta yaptığınız yiyecekleri usulüne uygun sunabileceğiniz kaşık, pipet gibi aksesuarlar da kutudan çıkıyor.

Her kit içinden yönergeler, plastik bir tepsi, malzeme karışımları, bir ölçüm kaşığı, bir kaşık ve yaptığınız yiyeceğe göre değişen diğer gereçler çıkıyor. Çoğu zaman plastik tepsiyi kesmek için bir makas ve karışımlara eklemek için biraz suya ihtiyacınız olacak. Bazı setlerden gazlı içecek veya dondurma makinesi gibi basit makineler de çıkıyor. Yönergeler basit ve açık; gerçek bir yemek tarifi gibi yazılmış.

Şu anda 15 civarında
kit mevcut; Candy Sushi Surprise, Best Ever Burger Maker, Candy Bars Maker, Funetti Spaghetti Maker, Cheesy Pretzels Maker, Pizza Party Maker, Chix Mini Nuggets Maker, Cookie Creations Maker, Gummy Goodies Maker, Cupcake Cuties Maker, Donut Delights Maker, Soda Shoppe (gazlı içecek makinesi ile birlikte geliyor, istenirse yedekler satın alınabiliyor), Sundae Maker (dondurma makinesi
ile birlikte geliyor) gibi çocukların en sevdikleri yiyecekler var. Tarifler kolay hazırlanmış ve ölçüler de ölçüm kaşığı hesabıyla verilmiş.
Makas kullanmanın haricinde fazladan bir yetenek gerekmiyor. Yetişkin gözetimi yalnızca mikrodalga fırını veya buzdolabını kullanırken gerekli olabilir. Çoğu tarifi mikrodalga fırında en fazla 15 saniye pişirmek gerekiyor.

Yummy Nummies Mini Kitchen Magic, NAPPA (Amerikan ulusal ebeveynlik yayınları ödülleri) gümüş ödülünün sahibi oldu. Malzemeler bozulmuyor, fakat paketlerde olabilecek en taze halde kullanılmaları için son kullanma tarihi belirtilmiş. Karışım tozları yapay tatlandırıcılar içeriyor ancak yiyecekler o kadar ufak ki çocuklara herhangi bir zararı yok.

Oyuncağın arkasındaki firma Minnesota menşeili Blip Toys, 15 yıldır çocukların ilgisini çeken trendlere uygun konsepleri hedef alıyor. Diğer markaları arasında Bright Eyes Pets, Hovertech, Storybook Pillow ve Amazimals da var.