Tiggy S. – Draw Into Crime™

October 16, 2019

Tiggy S. – Draw Into Crime™

Genel geçer 13 yaşındaki bir çocuktan YouTube izlemesi, bilgisayar oyunu oynaması ya da arkadaşları ile vakit geçirmesi beklenir. Ortaokula giden bir çocuktan, okul ve günlük aktivite ya da işlerinin haricinde kalan kısıtlı boş zamanında, bir oyun icat etmek gibi zorlayıcı bir projeye odaklanması beklenmez. Ama bu tam da Tiggy’nin yaptığı şey!

Her şey Tiggy’nin bir çizim yarışmasını izlemesi ile başlamış. Yarışmacı, başka birine ait olan çizimi hiç görmeden kopya etmeye çalışıyormuş; çizim için ise sadece soru sorabilme hakkına sahip. Tiggy bunun çok havalı bir aktivite olduğunu düşünmüş ve bunun, belli parçalar eklendikten sonra eğlenceli bir oyun olup olamayacağı hakkında düşünmeye başlamış. Sonrasında da bir oyunu eğlenceli ve eşsiz yapan şeyleri düşünmeye başlamış: iyi olmadığın halde çizim yapmaya çalışmak, sorular sorup tahminlerde bulunmak ve biraz da gizemli bir hava. İşte Tiggy’nin oyunu, Draw Into Crime™, bu şekilde doğmuş!

Tiggy, oyun için güzel bir fikre sahip olduğunu biliyordu ama bunu tamamen geliştirmek ve tekrar tekrar oynanabilmesi için tekrara düşmemek için yardıma ihtiyacı vardı. Geri dönüşleri için anne babasına başvurdu ve oyununu en iyi hale getirmek için çabaladı. Bir prototip hazırlayıp bazı kurallar oluşturduğunda kuzenleri ile beraber oyunu test etmeye başladı.  

Tiggy, oyunu ile Chicago’daki CHITAG etkinlikleri kapsamındaki Genç Mucitler Yarışması’na katılmaya karar verdi. Oyunu açıkladığı bir video çekmesi gerekiyordu ve ayrıca oyun endüstrisindeki birçok önde gelen isme sunum yapması da gerekiyordu. İşte orada, PlayMonster’ın Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Scott Flynn ile tanışmış ve şirketten beraber çalışmak ve oyunu geliştirmek için teklif almış. Tabii ki bu durum, Tiggy ve ailesi için inanılmazdı. Tiggy’nin oyunu 2019 yılının sonbaharında Amazon’da ve özel dükkanlarda PlayMonster etiketi ile yerini aldı.